top of page

Gotowe szablony w Excel, jak je znaleźć i wykorzystać?

Zaktualizowano: 5 kwi

Czasem najprostsze rozwiązania są:

· darmowe,

· dostępne dla wszystkich,

· dające możliwość modyfikacji,

· łatwe w obsłudze.


Wystarczy wiedzieć gdzie „kliknąć” i można wykorzystać, to nad czym pracowali profesjonaliści. Skorzystać z wiedzy, zaoszczędzić czas i fundusze.


W swojej pracy analityka biznesowego doradzam Klientom jak optymalizować działania. Przygotowuję personalizowane szablony, arkusze, które są dostosowane w 100% do potrzeb zamawiającego. Robię to po konsultacjach, wiedząc dokładnie, co przyda się w danej Firmie. To proces, który jest czasochłonny, a efektem jest narzędzie, które jest dedykowane Klientowi. Są jednak sytuacje, gdzie taka forma pomocy nie jest potrzebna, wystarczy wykorzystać zasoby, które są dostępne dla wszystkich użytkowników Microsoft Excel (Również Word i Powerpoint, ale skupmy się na Excelu).


Zobacz gotowe szablony dla biznesu:

z tym kodem -20%:

kod:SZABLON-20Gotowe szablony excel można edytować i dostosować do tego, co jest dla nas najbardziej przydatne. Ważne jest, że możemy również pozostać przy tym, co jest dostępne w wersji gotowej, zaproponowanej przez twórców programu.


Wykorzystanie szablonu jest banalnie proste. Krok po kroku:

1. Klikamy na ikonę programu, który chcemy uruchomić – w naszym przypadku będzie to Excel,

2. Wybieramy opcję „Nowy” i mamy listę dostępnych, gotowych i darmowych szablonów.


Szablony są przejrzyste, mają opisane kolumny i wiersze, przygotowane formuły i co również ważne, są przemyślane pod względem budowy, dzięki temu są nie tylko praktyczne, ale również dobrze się prezentują, mogą być używane zarówno do planowania zdań firmowych jak i budżetu domowego.

gotowe szablony excel jak je znaleźć i wykorzystać. darmowe szablony.
gotowe szablony excel


Microsoft Excel zawiera nie tylko gotowe szablony, które pozwalają zaplanować cały budżet na następny rok, ale również wizualizację danych. W szablonach znajdziemy proste arkusze, takie jak wzory faktur, jak i bardzo skomplikowane szablony z wykresami Gantta, które czekają na to, by je wykorzystać.


Taki szablon może nam posłużyć jako wzór, baza do tego, co chcemy uzyskać, dużo łatwiej pracuje się na gotowym arkuszu, niż buduje się go od samych podstaw.


Jest kilka gotowych szablonów Excel, z których korzystanie szczególnie polecam, gdyż są bardzo użyteczne, ich użycie jest proste, intuicyjne i pozwala wiele zaplanować, zoptymalizować. Tak jak w przypadku budżetu domowego – wiedzieć co się dzieje i być na bieżąco z wydatkami. Excel daje możliwość używania bardzo praktycznych kalendarzy, które są świetnym narzędziem do planowania. Wreszcie, szablon z osią czasu projektu jest idealnym rozwiązaniem, by zobaczyć całościowo, to czego z reguły tylko cząstkę zauważmy na co dzień. Gotowe szablony pozwalają na wizualizację np. stopnia zaawansowania projektu budowy – dobry wykres często „mówi” nam więcej niż ogromna, szczegółowa tabela.

Po co wyważać otwarte drzwi, po co spędzać niepotrzebne godziny na budowaniu, tworzeniu, czegoś co jest gotowe?Tutaj przykładowe darmowe gotowe szablony, dostępne z poziomu MS Excel, których używanie polecam:


Raport sprzedaży

 gotowe szablony excel jak je znaleźć i wykorzystać. darmowe szablony.
gotowe szablony excel

z tym kodem -20%: kod:SZABLON-20


Oś czasu projektu

szablon oś czasu projektu.  gotowe szablony excel jak je znaleźć i wykorzystać. darmowe szablony.
gotowe szablony excel

Terminarz projektu z wykresem Gantta

analityk biznesowy poleca szablon zestawienie zysków i strat
gotowe szablony excel

Zestawienie zysków i strat

analityk biznesowy poleca szablon zestawienie zysków i strat
gotowe szablony excel

Narzędzie do budżetowania witryny internetowej

analityk biznesowy poleca szablon budżetowanie witryny internetowej ecommerce
gotowe szablony excel

Planowanie projektu dla kancelarii prawnych

analityk biznesowy poleca planowanie projektu dla kancelarii prawnych
gotowe szablony excel

Budżet osobisty

analityk biznesowy poleca szablon budżet osobisty rodzinny
gotowe szablony excel

Podsumowując, łatwe, proste narzędzia są bardzo użyteczne. Dlatego polecam skorzystanie z gotowych szablonów Excel. Tym z Was, którzy potrzebują w 100% spersonalizowanego, dostosowanego do swoich potrzeb szablonu, z przyjemnością przygotuję ofertę i zaproszę do współpracy.Potrzebujesz wsparcia w stworzeniu własnego szablonu?

Umów się bezpłatne konsultacje i dowiedz się jak analityk biznesowy może Ci pomóc 🔽6634 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


bottom of page